חודש הקניות הגדול בפתח: ככה תשלמו פחות על המוצרים שתזמינו – עו”ד דורון פסו

עו”ד דורון פסו, ממחלקת המס במשרד, על תכנון נכון של הרכישות המתוכננות בחודש נובמבר, “חודש הקניות”, וכיצד יעזור בחיסכון במס.
20.10.2021

בדרך לאקזיט עוצרים בחדר אוכל: כך הפכו הקיבוצים לסחורה הכי חמה בשוק – עו”ד שרית מולכו

התעשייה הקיבוצית סוגרת שנתיים של אקזיטים מוצלחים, ועסקאות ענק. איך הפכו המפעלים שנועדו לספק עבודה לחברי הקיבוץ למתכון להצלחה מסחררת?
16.10.2021

איגרת ללקוחות מחלקת דיני עבודה (עוה”ד טל עינת-בן אריה, רועי הראל ונעמה גליקמן) – עדכון חקיקה – דמי בידוד

לידיעת המעסיקים – הסדרים חדשים בעניין תשלום דמי בידוד לעובדים בבידוד ולעובדים שילדיהם בבידוד. בין החידושים – תשלום מופחת לעובדים שאינם מחוסנים או מחלימים, זכאות רטרואקטיבית לדמי בידוד לעובדים שילדיהם שהו בבידוד, הגבלת תקופת הבידוד המזכה, והגדרת עלות הבידוד המזכה את המעסיקים בשיפוי.
17.08.2021

רשות התחרות פרסמה גילוי דעת ביחס לחבירה בין מתחרים לצורך הגשת הצעה משותפת במכרז – עו”ד יניב קליינבלט, שותף

רשות התחרות פרסמה גילוי דעת, לאחר שימוע ציבורי, ביחס לחבירה בין מתחרים לצורך הגשת הצעה משותפת במכרז
10.08.2021

משרד הבריאות יגדיל את הסיוע בשכר דירה למתמודדי נפש – עוה”ד גבריאל דיסני ויונתן פרידמן

בימ”ש העליון פסק בעתירת עמותת “פורום בריאות הנפש” (המיוצגים ע”י משרדנו) שמשרד הבריאות מחויב להעניק סיוע בשכר דירה בסכום של עד 1,000 ש”ח בחודש לזכאים.
09.08.2021

ג’נגו קונקטיביטי הנפיקה לפי שווי של 250 מיליון ₪ – עוה”ד נועם רוזנברג והראל תדמור

משרדנו ייצג את חברת ג’נגו קונקטיביטי (העוסקת בפיתוח תוכנות ניטור וניתוח מצב הערנות של נהגים באמצעות מצלמות ברכב) בהנפקה הראשונה לציבור (פרסומים ב-וואלה, FUNDER, BITI, sponser גלובס)
09.08.2021

לאומי פרטנרס – גבינות ותחליפי בשר לשוק הטבעוני: לאומי פרטנרס תשקיע 55 מיליון שקל ב”משומשו” – מחלקת חברות וניירות ערך של המשרד

מחלקת חברות וניירות ערך של המשרד – עוה”ד שרית מולכו (שותפה בכירה, ראש מחלקת התאגידים), עו”ד ארנון מיינפלד (שותף, ראש מחלקת שוק ההון) ועו”ד הראל תדמור – ייצגה את חברת Vgarden יצרנית תחליפי גבינות ובשר טבעוניים שבבעלות קיבוץ גן שמואל וחברת הדר פוד טכנולוג’י, בעסקה במסגרתה לאומי פרטנרס זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי תשקיע עד 55 מיליון ש”ח בחברת Vgarden.
04.08.2021

The non-disclosed disclosure that jeopardizes M&A transactions – Articl By Efrat Shuster

מאמרה של עו”ד אפרת שוסטר (שותפה, מחלקה מסחרית בינלאומית) בערוץ הטכנולוגי של כלכליסט (CTech) על הסיבות לטרנד האחרון – והתוצאה הבעייתית שלו – בעסקאות מיזוגים ורכישות: חשיפה בחסר של מידע ומסמכים במהלך הליך גילוי הנאותות.
20.07.2021

המדריך למשקיע המתחיל – עו”ד יהלום ברקוביץ

מאיפה מתחילים כשרוצים להשקיע בשוק הנדל”ן? עו”ד יהלום ברקוביץ, ממחלקת המס במשרד, מתייחסת להיבט המיסויי, וזאת במסגרת סיוע של ידיעות נדל”ן המציג כל מה שצריך וכדאי לחקור, ללמוד ולעשות לפני החלטה, בעזרת מומחים מהענף.
09.07.2021

עיריית רמת גן התנגדה למיזם תמ”א; ועדת הערר אישרה אותו – עו”ד אסף עירוני

הערר שעו”ד אסף עירוני הגיש מטעם חברת א.ג. דיגמי, התקבל ואושר לחב’ דיגמי להקים בנין בן 10 קומות למרות שעיריית רמת גן שהתנגדה למיזם תמ”א 38
06.07.2021

שגריר רוכשת את א.צ.מ תמורת 91 מיליון שקל – עוה”ד שרית מולכו וארנון מיינפלד

עוה”ד שרית מולכו (שותפה בכירה, ראש מחלקת התאגידים), ארנון מיינפלד (שותף, ראש מחלקת שוק ההון) וגיא סספורטס ייצגו את חברת א.צ.מ. אבזור וציוד מכוניות ובעלי מניותיה בעסקה למכירת 70% ממניותיהם בחברה לקבוצת שגריר.
01.07.2021

כבר לא סטארט-אפ: מה העובדים צריכים לדעת על הנפקה – עו”ד אורן שרון, ראש מחלקת ההייטק במשרד

גל ההנפקות של חברות ישראליות רבות מתגבר, ולמעבר לחברה ציבורית יש השלכות המשפיעות על העובדים והמנהלים. התייחסות למה שהעובדים צריכים לצפות ומה קורה עם האופציות לאחר ההנפקה.
23.06.2021

זכויות יוצרים – עו”ד לירון קורן

יצירות הנעשות לצורך פרנסה הן יצירות מוגנות לפי חוק זכויות יוצרים. מאמר הסבר של עו”ד לירון קורן לגבי השימוש בזכויות היצירה.
15.06.2021

פורום בכירי המשק יוני 2021, בחסות המשרד, בהשתתפות עו”ד אמיר כהן-דור, ראש מחלקת הספנות

משרד ש. פרידמן תרם לאירוע פורום בכירי המשק בחסות אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה שנערך ביום 1.6.21. הפורום עסק, בין היתר, באתגרי הביטחון הלאומי של מדינת ישראל, ואירח בכירים, בין היתר הרמטכ”ל לשעבר, רא”ל (מיל’) גדי אייזנקוט, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין, ון בכירים נוספים במשק.
07.06.2021

האקזיט של הרוקחים: טרי אוף לייף פארמה נמכרת לרקח בכ-30 מיליון שקל – עוה”ד שרית מולכו, ארנון מיינפלד, עו”ד אפרת שוסטר ואחרים

משרדנו יצג את חברת התרופות והמוצרים הרפואיים “רקח” ברכישת חברת טרי אוף לייף פארמה, הפועלת בתחום התכשירים הרפואיים.
03.06.2021

עתירה: נמלי ישראל משמרת את מונופל הכימיקלים של גדות – עוה”ד גיל חגי, יניב קליינבלט ועינת וינר-טימסיט

עתירת שהוגשה נגד חנ”י וגדות ע”י משרדנו בשם לקוחות גדות והמתחרים שלהם. חנ”י לא יוצאת למכרז להפעלת המסופים ליבוא כימיקלים, המשמר את הכוח המונופולי של גדות
03.06.2021

סטודנטים למשפטים, המראיינים ממליצים: כך תצלחו את ריאיון ההתמחות – עו”ד נירה קורי, שותפה במחלקת ליטיגציה ותובענות ייצוגיות

שבוע הראיונות להתמחות של הסטודנטים למשפטיים במשרדי עוה”ד בארץ שיתקיים בעוד כשבועיים, עוה”ד נירה קורי, מספקת טיפים לסטודנטים מה חשוב שהמרואיינים ידעו לענות. עו”ד קורי הסבירה, בין היתר, מה כדאי לשנן לקראת הריאיון, מהי התשובה הנכונה לכל שאלה, ומה התכונות שהמשרד מחפש במתמחה
23.05.2021

“אם תוציא מלה הכי קטנה על הרב שלהם אתה עלול לשלם ביוקר, גם המשטרה לא תוכל לעמוד בפוגרום שיהיה פה” – עו”ד אסף עירוני, ראש מחלקת תכנון ובנייה

מדי שנה מתקיימת בגליל הילולה סביב קברו של “האדמו”ר מיבנאל”, ואלפי חסידי ברסלב חוגגים במבנה על יסודות רעועים. ועדות התכנון רוצות להרוס את המקום, ראש המועצה חושש מתגובה אלימה של הקהילה החרדית שמקבלת גיבוי מש”ס, ובית המשפט לא מגיע להחלטה. עד האסון הבא.
16.05.2021

האוטו או הבית נפגעו מרקטה? כך תפעלו – עו”ד קרן פישר גוטרמן, אחראית מחלקת נזיקין

YNET הכין מדריך, באמצעות עו”ד קרן פישר גוטרמן, בנושא זכויות הנפגעים בנפש וברכוש, בעקבות אלפי הטילים והרקטות ששוגרו לרחבי מרכז ודרום הארץ במסגרת ההסלמה הביטחונית אל מול רצועות עזה.
13.05.2021

מסעדה מתחת לבניין: הצד הבעייתי של הטרנד התכנוני – עו”ד אסף עירוני

מבנה מגורים שכולל מסחר ושטחי ציבור (סופרמרקט, גן ילדים, בתי קפה, מסעדות) לצד הדירות הפך לתו תקן לתכנון איכותי, אולם לא תמיד הם משתלבים בקלות. יש צד חיובי וטוב אולם יש צדדים פחות סימפטיים. איפה הבעיות ואיך עושים זאת נכון.
02.05.2021

ראשת העיר יהוד הבטיחה בפייסבוק לבטל פרויקט; ועדת הערר אישרה אותו ונזפה בעירייה-עוה”ד הדר טל, אסף עירוני ואנה אליאשקביץ’

עיריית יהוד ניסתה לסכל את פרויקט פינוי-בינוי הגבעה ביהוד של קבוצת לוזון (אותו מקדם ומלווה משרדנו מזה כעשור) משיקולים פוליטיים בלבד, ועדת הערר המחוזית לתכנון ולבניה במחוז מרכז קיבלה את הערר שהוגש ע”י משרדנו באמצעות עוה”ד הדר טל (שותף מנהל וראש מחלקת הנדל”ן), אסף עירוני (שותף וראש תחום תכנון ובנייה) ואנה אליאשקביץ’, וקבעה כי אין מניעה להמשיך ולקדם את הפרויקט. ועדת הערר ביקרה את התנהלות העירייה והועדה המקומית לתכנון ולבניה תוך שהיא משיתה הוצאות משפט חריגות בשל כך.
26.04.2021

מובלעת בתוך הקיבוץ: הרוכשים שנתקעו עם 6 דונמים חקלאיים בלב שפיים – עוה”ד אסף עירוני ואנה אליאשקביץ’

עתירה מנהלית שהוגשה בשם בעלי קרקעות פרטיים בתחום קיבוץ שפיים שאינם חברי קיבוץ, בעקבות תוכנית מתאר שקבעה על תוספת של 50 יחידות דיור לקיבוץ, והותירה את בעלי הקרקעות הפרטיים שאינם חברי הקיבוץ ללא יכולת לבנות על המקרקעין שלהם, ומשאיר את כל אפשרויות הפיתוח בידי הקיבוץ.
17.03.2021

נשים על המפה: הארגונים המובילים שמקדמים שוויון מגדרי – וואלה

נשים בכירות בתעשייה, לא מרגישות מקופחות, מספרות על תמיכה ושוויון ההזדמנויות שהן מקבלות מהארגונים בהם הן עובדות. עו”ד שרית מולכו, שותפה בכירה וראש מחלקת תאגידים במשרד ש. פרידמן ושות’: “לכל אורך השנים הרבות בהן קיים המשרד, אנו מקדמים נשים וגברים כאחד, ללא קשר למגדר.”
07.03.2021

כשהכל פתוח למשא ומתן: כך עובד המנגנון של הספאקים – עו”ד שרית מולכו – כלכליסט

עוה”ד שרית מולכו התראיינה לכלכליסט בנושא הנפקות ספאק. כלכליסט עושה סדר בשלבים שעל כל ספאק חייב לעבור לפני מיזוג – גיוס מיליארד דולר לפי שווי כפול או להגיש הצעת מכר ענקית במקביל.
10.02.2021

מי ישלם ארנונה על המעברים בקניון? העליון מתערב – עוה”ד מירב גלבוע ודורון פסו – מוסף הנדל”ן בגלובס

טור של עוה”ד מירב גלבוע ודורון פסו בעקבות פס”ד של בימ”ש העליון בעניין קניון רמת אביב הקובע שהקניון ייחשב כמחזיק במעברים, העלול לפגוע בקניונים ובבעלי החנויות.
07.02.2021

הייתם מתים לנצל את ימי החופש אבל אי אפשר. מה עושים עם היתרה? – עו”ד רועי הראל

מדריך שערך עו”ד רועי הראל בקשר לניצול ימי חופשה בתקופה הקורונה – כמה ימים מותר לצבור, האם חל”ת יכול לאפשר צבירה של ימים ומה קורה עם בידוד? בהתאם לצו השעה.
07.02.2021

רשות התחרות פרסמה טיוטת גילוי דעת ביחס לחבירה בין מתחרים לצורך הגשת הצעה משותפת במכרז? – עו”ד יניב קליינבלט

ניוזלטר בעניין טיוטת גילוי דעת, שפרסמה רשות התחרות ביום 20.1.21, ביחס לחבירה בין מתחרים לצורך הגשת הצעה משותפת במכרז . טיוטת גילוי דעת זו מרחיבה את הגדרת המונח מתחרים ובמקביל מצמצמת את המקרים בהם מתחרים יוכלו לשתף פעולה בהגשת הצעה משותפת למכרז מבלי לפנות לרשות לצורך קבלת פטור פרטני ובכך מגדילה את הנטל הרגולטורי המוטל על מתחרים המבקשים לשתף פעולה במכרז.
28.01.2021

תוספת זכויות לווילות של דניה תשנה את אופי שכונת היוקרה החיפאית – עו”ד אסף עירוני – גלובס

עיריית חיפה מקדמים תוכנית חדשה להוספת זכויות בנייה בשכונת דניה , השכונה היוקרתית בחיפה, וערך הבתים צפוי לזנק • העירייה: “עדכון של הוראות מלפני 60 שנה”. אנשי חברת “דניה הירוקה”, המיוצגים ע”י עו”ד אסף עירוני, מבקרים את העירייה ואת חלק מתושבי השכונה שתומכים בתוכנית
28.01.2021

ניוזלטר מחלקת דיני עבודה – עדכונים וחידושים למעסיקים – עוה”ד טל עינת-בן אריה ורועי הראל

עדכונים רלבנטיים למעסיקים בנושא זכויות מסוימות שונות בתקופת הקורונה. תיקון מס’ 62 לחוק עבודת נשים; חקירות אפידמיולוגיות פנימיות במקום העבודה – נגיף הקורונה; הבהרות ביחס לחובת השימוע של המשתמש לעובדי קבלן- בהתאם לנסיבות; שמירה על פרטיות העובדים; לשון הרע לא מדבר אלי;
27.01.2021

ניוזלטר בענין עמדת הרשות להגנת הצרכן בנוגע לחוות דעת – עוה”ד יניב קליינבלט ועינת וימר-טימסיט

רשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פרסמה ביום 5.1.21 טיוטת הנחיה בנוגע להצגת חוות דעת ודירוגים ברשת האינטרנט, לרבות באמצעות בלוגרים ומשפיעני רשת, ובה כללי עשה ואל תעשה שהפרתם תיחשב הטעיה בנוגע לפרט מהותי בעסקה בהתאם לסעיף 2 לחוק הגנת הצרכן, התשמ”א-1981.
15.01.2021

מאמר בנושא “Subrogation Claims In Israel” של עוה”ד אמיר כהן-דור ורועי כהן ב-The Arrest news

מאמר קצר של מחלקת האדמירליות המתייחס לתקדים חדש של בית המשפט העליון, בו זכו הלקוחות הזרים של משרדנו (מבטחים מרומניה) בהליך נגד נמל חיפה, במסגרתו הוכרה לראשונה ובאופן מחייב על פי הדין הישראלי, זכות השיבוב של מבטח ימי זר.
08.01.2021

מאבקם של תושבי רכסים נגד החיבור לאיבטין עולה הילוך ומגיע לביהמ”ש – עוה”ד אסף עירוני ואנה אליאשקביץ

תושבי רכסים הגישו עתירה מינהלית נגד הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור, לאחר שאושרה התוכנית לבניית 2,500 דירות מצפון ליישוב החרדי
05.01.2021

השתתפותה של עו”ד יפעת מינצר-קול בפורום DUN’S100 השנתי של בכירי תחום המיסוי

פרסומים בעקבות הפורום DUN’S100 השנתי של הבכירים בתחום המיסוי ב-DUN’S ובכלכליסט
05.01.2021

העיריה צפויה להציג בחודש הבא את תוכנית הבניה “מורדות לינקולן, בהתאם להנחיית בית המשפט – התייחסותו של עו”ד אסף עירוני

עו”ד אסף עירוני, המייצג את בעלי הקרקעות במורדות הכרמל אמר אודות הקשר עם הגורמים המקצועיים בעירייה והוא מתרשם שהתוכנית מתקדמת בהתאם לפסק הדין.
31.12.2020

מינויים חדשים במשרד ש. פרידמן

פרסומים בממון ובוואלה עסקים אודות מינוי שותפי השכר במשרד ש. פרידמן
23.12.2020

Maritime and Admiralty Newsletter – December 2020 – by Adv. Roiy Cohen

Maritime and Admiralty Newsletter – Cargo Claims in Israel: New Procedural Regulations
23.12.2020

Maritime and Admiralty Newsletter – December 2020 – by Adv. Roiy Cohen

Maritime and Admiralty Newsletter – SUBROGATION CLAIMS IN ISRAEL
23.12.2020

איגרת לקוחות – “אל תתקשרו אלי” – עוה”ד לילי דורון ועינת וינר-טימסיט

ביום 24.11.2020 אושר תיקון מס’ 61 לחוק הגנת הצרכן, התשמ”א-1981. על פי הוראות התיקון לחוק, עוסק או מי מטעמו לא יפנה בפנייה שיווקית לצרכן אשר מספר הטלפון שלו רשום במאגר “אל תתקשרו אליי”, לרבות כדי לשכנעו להסיר את מספר הטלפון שלו מהמאגר. לא זו אף זו, עוסק אשר ביקש לפנות לצרכן בפנייה שיווקית, יוודא שמספר הטלפון שאליו הוא מבקש לפנות אינו רשום במאגר
07.12.2020

איגרת לקוחות – עדכון חקיקה בעניין תשלום דמי בידוד – מחלקת דיני עבודה

באיגרת זו תמצאו עדכון חקיקה בעניין תשלום דמי בידוד, שנועד להחליף את תעודת המחלה הגורפת, הסדר שבטלותו נקבעה בפסק דינו של בית המשפט העליון בבג”ץ 1633/20, 2070/20 תוך שביצוע פסק הדין הושהה עד יום 28.10.2020.
24.11.2020

ישראל צריכה לשמור בסוד את ההסכמים שעוסקים בחיסון – עו”ד אפרת שוסטר – גלובס

ישראל כפופה לסודיות מול החברות שאיתן חתמה על הסכם והן אינן מעוניינות שפרטים בהסכם יחשפו, זאת כשהן מנהלות מו”מ עם מדינות אחרות. אם מידע הקשר להסכמי החיסונים ימשיך לדלוף, יצרניות אחרות עלולות לא לשתף פעולה עם מדינת ישראל איתנו פעולה
23.11.2020

“ספק אם החוק יידע להתמודד עם שטף חדלות הפרעון הצפוי” – עו”ד מעוז רוט – כלכליסט

בפורום השנתי בתחומי ליטיגציה מסחרית וחדלות פרעון של חברת דן אנד ברדסטריט אמר עו”ד מעוז רוט: “מערכת המשפט חייבת להתאים עצמה להתפתחויות הטכנולוגיות ולאור המצב יש לאפשר קיום דיונים באמצעות אפליקציית זום״.
17.11.2020

ריאיון עם עו”ד אפרת שוסטר אודות ההסכם שנחתם בין חברת פייזר לבין ממשלת ישראל – גלובס

מניסיונה של עו”ד אפרת שוסטר בניסוח הסכמים דומים להסכם בין חברת פייזר לממשלת ישראל (לא היתה מעורבת בהסכם זה), העירה כי יש גורמים שחשוב לשים לה אליהם מלבד המחיר ומועדי האספקה, כמו: מי משלם עבור השילוח של המוצר? מי משלם עבור הביטוח של השילוח? מה ההתחייבות במידה ומנות יפגמו בדרך?
16.11.2020

טיפים למו”מ בעסקאות מסחריות בינלאומיות – עו”ד אפרת שוסטר – כלכליסט

עו”ד שוסטר (בפודקאסט) המעניק טיפים משמעותיים לעוסקים בעסקאות מסחריות בינלאומיות, בה היא מפרטת את הדרך לעסקה החל מהאופן שבו מגיעים בכלל לעשות עסקה עם גורם בינלאומי, דרך הכללים החשובים במו”מ ובחתימת החוזה, ועד לסגירת החוזה ולהתנהלות הנדרשת לאחר חתימתו
11.11.2020

האם הקרב על השם JUMBO יכול היה להימנע? מאמרה של עו”ד לירון קורן – וואלה

התנגשות בקשר למותג “Jumbo Stock” עם כניסת הרשת ג’מבו היוונית לישראל, מאחר וחברת צ’אק בס הישראלית עושה שימוש בשם JUMBO. הסכסוך החל כשג’מבו היוונית הגישה בקשה לרשום השם והלוגו שלה כסימני מסחר בישראל. חברת צ’אק בס, שלא רשמה את שמה כסימן מסחר, הגישה בקשה מזורזת לרשום את סימני המסחר שלה והתנגדה לרישום סימן JUMBO של חברת ג’מבו היוונית. רשם סימני המסחר יצטרך להכריע – לאחר הגשת הטענות והראיות של הצדדים – מי היא בעלת הזכות לעשות שימוש במותג, או ששתיהן יוכלו לפעול בישראל תחת הסימן JUBMBO, מבלי שהדבר יגרום להטעית הציבור.
19.10.2020

ניצחון ליזמים: שכונת דניה בחיפה תתרחב למרות התנגדויות השכנים – עו”ד אסף עירוני – כלכליסט /דה מרקר/YNET/גלובס

ועדת הערר של המועצה הארצית דחתה פה אחד את העררים שהגישו תושבי שכונת דניה ועיריית חיפה נגד תוכנית ‘דניה הירוקה’ ל-226 דירות בבנייה רוויה בדרום השכונה, וציינה: “רצונם של העוררים לשמר את אופי הבנייה הקיים בסביבה אינו נסמך על ציפייה לגיטימית”
15.10.2020

שנת המס מסתיימת: טיפים קטנים שעושים הבדל גדול – עו”ד מרגלית גולדקלנג – וואלה

שנת 2020 לא הייתה שנה פשוטה, נפשית וכלכלית. העצמאים חוו קשיים רבים, וכעת מגיע סוף השנה ואחריו הדוחות. ארבעה מומחים בתחום המיסוי מספקים תשובות לסוגיות הבוערות: על אילו הוצאות יכול להצהיר עובד שעבר לעבוד מהבית, איזו השקעה הפכה לכדאית יותר ומה יכולים בעלי עסקים לעשות כדי להקל על התזרים?
30.09.2020

המשביר לצרכן קיבל את הזיכיון למותג האופנה האמריקאי קנת’ קול – בליווי עוה”ד אפרת שוסטר ורון פרי – כלכליסט

הזיכיון למותג קנת’ קול (Kenneth Cole) עובר מחברת SBN למשביר לצרכן. המשביר, בבעלות רמי שביט, חתמה על הסכם (עוה”ד אפרת שוסטר (שותפה) ועוה”ד רון פרי מהמחלקה המסחרית) עם מותג האופנה הבינלאומי במסגרתו העניקה חברת KCP האמריקאית למשביר את הזכות להפיץ ולייצר באופן בלעדי את מוצרי המותג בישראל וברשות הפלסטינית.
22.09.2020

החיילים לא רוצים להשתחרר: “שום דבר לא מחכה לנו בחוץ” – ראיון עם עו”ד אורן שרון – כלכליסט

מגיפת הקורונה פגעה בשוק העבודה והשפיעה בצורה הקשה ביותר על תעסוקת הצעירים והסטודנטים; בנוסף, נחסמה עבור החיילים המשוחררים האפשרות לטוס לטיול הגדול אחרי הצבא והחלופה של לימודים הפכה פחות אטרקטיבית; המנצח בקרב על הביטחון התעסוקתי הוא צה”ל שכבר לא צריך להתמודד על כוח אדם איכותי מול פיתויי השוק הפרטי וההייטק, וזוכה בחיילים מנוסים לתקופת זמן נוספת
17.09.2020

איגרת לקוחות: עדכונים וחידושים בדיני עבודה

עדכונים וחידושי חקיקה ופסיקה למעסיקים בתחומים שונים: * חוק שכר שווה לעובדת ולעובד (תיקון מס’ 6), התש”ף-2020 דוח שכר בהתייחסות לפי מין; * חובת קיום שימוע לעובד קבלן על ידי המשתמש; * היקף חובת השימוע המוטלת על המשתמש ייגזר ממכלול נסיבות המקרה; * מנהלים זוטרים ועובדים בדרג ביניים רשאים לקחת חלק פעיל ביוזמת ההתארגנות; * כללים להתנהגות ארגון העובדים במסגרת התארגנות ראשונית
15.09.2020

שנת תש”ף במשפט – פסה”ד המשמעותיים של השנה בהתאם להמלצתם של מומחי משפט – בהשתתפות עו”ד יניב קליינבלט – גלובס

התייחסות עו”ד יניב קליינבלט, שותף במשרד ש. פרידמן, לפסק הדין בתיק “ביבי כבישים”. לדבריו, “בהחלטה שדחתה בקשה לדיון נוסף באפריל 2020, הבהירה נשיאת העליון חיות כי אין בפסק הדין האמור כדי לשנות מהלכת אפרופים, וכי בפסיקה ארוכת שנים של ביהמ”ש ניתן למצוא התייחסויות לכך שיש להתאים את כללי הפרשנות וליישמם בהתאם לקטגוריות שונות של חוזים”.
24.09.2020

מיזוג בשווי 2.4 מיליארד דולר: ארקו בדרך לנאסד”ק – עוה״ד שרית מולכו וארנון מיינפלד ייצגו את ארקו – ICE

ארקו, בניהולו של אריק קוטלר, חתמה על הסכמים מחייבים למיזוג עם Haymaker האמריקנית. עם השלמת העסקה, החברה הממוזגת ARKO Corp, תיסחר בנאסד”ק ובבורסה בתל אביב
09.09.2020

BdiCode בחרה לקדם ל”מרכז הבמה” את עוה”ד שרית מולכו

BdiCode בחרו לקדם ל”מרכז הבמה” את עוה”ד שרית מולכו, שותפה ב-ש. פרידמן ושות’
06.09.2020

דירוג משרד ש. פרידמן ב-20 תחומים שונים ע”י מדריך Cofacebdi

פרסום בידיעות חיפה על עליית משרדנו בדירוג ב-4 תחומים: מסים, נדל”ן, הגבלים עסקיים ומשפט מנהלי
27.08.2020

אגרת לקוחות – גישור בענייני משפחה – עו”ד קרן פישר גוטרמן – 24.8.20

בעקבות שינויי חקיקה, לרבות חוק הקובע חובת גישור בטרם פתיחת תיק גירושין, ולאור דרישה הולכת וגוברת מצד לקוחות, משרדנו הרחיב את שירותי הגישור הניתנים על ידו, גם לגישורים בענייני משפחה וגירושין.
24.08.2020

העליון תמך במארגני קבוצות הרכישה – והמדינה משכה את הערעור – עו”ד הדר טל – דה מרקר 19.8.20

בית המשפט לא קיבל את עמדת רשות המסים שיש להטיל מס רכישה גם על חברי קבוצות הרכישה וגם על המארגנים. המדינה החליטה למשוך את הערעור שהגישה בנושא ובכך הגיע לסופו נושא חיובי מס על אופציות לרכישת קרקע. מעתה החיובים לא יוטלו על המארגן, אלא רק על חברי הקבוצה שרכשו את הקרקע.
19.08.2020

פרויקט פינוי-בינוי מעלה הגיבורים בנשר יוצא לדרך – מחלקת נדל”ן – כלבו וניוז חיפה והקריות 4-5.8.20

תוכנית פרויקט פינוי-בינוי במעלה הגיבורים בנשר: במקום 305 הדירות בבניינים ישנים שנבנו בשנות ה-50, יוקמו 1,830 דירות חדשות. בנוסף תיהנה השכונה משטחי מסחר, שטחי ציבור, גני משחקים ושטחים ירוקים לרווחת התושבים. ממשרד עורכי דין ש.פרידמן ושות’, ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בכלל ובחיפה בפרט, נמסר כי “לתכנון והקמת שכונה בהיקף כזה דרושים מלבד יצירה תכנונית מורכבת גם פתרונות משפטיים, הן קניינים והן תכנוניים, במסגרת חוק התכנון והבנייה. אנו נכונים לקראת האתגר ושמחים כי טיפול זה בפרויקט מסור בידינו”.
04.08.2020

פשרה הושגה בעתירה בנוגע לתוכנית “מורדות לינקולן” – עוה”ד הדר טל ואסף עירוני – רדיו חיפה, פייסבוק, ידיעות חיפה 4.8.20

פשרה הושגה בעתירה בנושא מורדות לינקולן. בדיון שהתקיים ביום שלישי, 4.8.20, בעתירת בעלי הקרקעות, הושגה הסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין, לפיה בחצי השנה הקרובה יוביל אגף התכנון של עיריית חיפה הליך של בחינת קונספט תכנון חדש למתחם, תוך פירוט פעולות התכנון שיינקטו וכי לוח זמנים מוגדר לביצוען.
04.08.2020

מורדות לינקולן: הארכה של חצי שנה לגיבוש חלופות תכנון – עוה”ד הדר טל ואסף עירוני – רדיו חיפה וידיעות חיפה 22.7.20

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קיבלה את הצעת מהנדס העיר לדחות בחצי שנה את הדיון בתוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה באחוזה. העותרים, ע”י עוה”ד הדר טל ואסף עירוני אמרו לרדיו חיפה: “העירייה אינה רוצה לקדם בנייה של שכונות חדשות בעיר, אלא רק בדרך של התחדשות עירונית”. מאוריציו לוי בעלי 22 דונם במורדות לינקולן טוען כי נקלע לחובות בשל התנהלות שערורייתית של העירייה.
22.07.2020

ההמלצות בנושא הפרת חוזים בשל הקורונה חסרות שיניים ויוצרות כאוס במקום ודאות – ביקורת עו”ד לילי דורון – גלובס 8-9 ביולי 2020

ישראלים רבים שנמנעו לקיים חוזים שנחתמו ערב משבר הקורונה וההגבלות בעקבותיו, ועורכי דין רבים שעוסקים בתחום החוזים, המתינו למסקנות הצוות הממשלתי לבחינת השלכות המשבר על התקשרויות חוזיות, בראשות המשנה ליועמ”ש (משפט אזרחי), עו”ד ארז קמיניץ, שיספק ודאות ויצליח למתן את ההשפעות הקשות של המשבר על התקשרויות חוזיות. אולם, פרסום מסקנות הצוות הממשלתי אכזב ועורכי דין ומשפטנים מבקרים בחריפות את המלצות הצוות, שהמליץ לצדדים לחוזה להגיע להסכמה במו”מ, שולח את הציבור לפתור את הבעיות בכוחות עצמו ולמעשה מגלגל את הכדור לבתי המשפט
08.07.2020

פסק דין בו זכתה תובעת בחצי מיליון על דמי השהייה ואחסנה – התובעת ביוצגה ע”י עו”ד רועי כהן – כתבה בהמטען 21.6.20

בית המשפט קיבל את דרישות התובעת, או.סי ליינס בייצוגו של עו”ד רועי כהן, בתביעתה לדמי השהייה, אחסנת המטען ודמי הובלת המטען, וטען כי הנתבעת התנהלה בחוסר תום לב ולא צודקת וכי התנהגות פסולה זו מביאה למסקנה כי ניתן להחיל את חוק עשיית עושר על נסיבות המקרה. בית המשפט חייב את הנתבעת לשלם לתובעת את דמי השהייה ואחסנה, שכ”ט עו”ד והוצאות משפט.
21.06.2020

איגרת לקוחות בדיני תחרות: מחיר מופרז, האמנם? – עו”ד יניב קליינבלט – 15.6.20

היועמ”ש הגיש לבימ”ש העליון, ביום 8.6.20, את עמדתו בעניין תחולתה של עילת “מחיר בלתי הוגן” בדיני התחרות הישראליים. העמדה הוגשה במסגרת הערעור בביהמ”ש העליון על אישור ניהולה של תובענה ייצוגית כנגד החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע”מ (“קוקה קולה”) בטענה שזו ניצלה לרעה את מעמדה המונופוליסטי על ידי גביית מחיר בלתי הוגן מלקוחותיה עבור בקבוק 1.5 ליטר של משקה קוקה-קולה.
15.06.2020

עשרות בעלי קרקעות דורשים את פיתוח מורדות לינקולן – עוה”ד הדר טל ואסף עירוני – ידיעות חיפה 28.5.20

בעלי הקרקעות פנו לחברי המועצה וקראו להם לקדם את התוכנית שתאפשר בנייה של מאות דירות באחוזה. בעירייה טענו בפני בעלי הקרקעות כי התוכנית גירעונית, וכי בנייתה תעלה כ-40 מיליון שקלים. כדי שהתוכנית תהיה “רווחית” לעירייה, עלתה הצעה לאשר תוספת בנייה של 500 דירות ולוותר על בנייתו של גשר בעלות 15 מיליון שקלים.
28.05.2020

ערים חסונות ביום שאחרי הקורונה – עו”ד אסף עירוני, TheMarker 23.5.20

מאמרו של עו”ד אסף עירוני על תכנון עירוני ביום שאחרי הקורונה – פרויקטים חדשים צריכים לכלול שירותים ציבוריים ומסחריים נגישים יותר לאוכלוסייה בטווח 100 מטר מהבית.
25.05.2020

המדינה נוטה שלא להכיר בקורונה ככוח עליון, ויש לזה השלכות כלכליות – לילי דורון, גלובס 13.5.20

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, הן העסקים והן אנשים פרטיים מתקשים לעמוד בהסכמים החוזיים שלהם, נשאלת השאלה האם הקורונה היא “כוח עליון” והיא נדונה בוועדה במשרד המשפטים. לשאלה זו יש השלכות מרחיקות לכת ומשרד המשפטים: “כל האפשרויות פתוחות ונשקלות” . עו”ד לילי דורון מסבירה כי השאלה אם מגפת הקורונה תוכר על ידי בתי המשפט כ”סיכול” לעניין חוזים היא שאלה שגם התשובה אליה לא באמת תסייע לאיש.
13.05.2020

שלוש ארבע ולעבודה: אלו האתגרים שעומדים בפני משרד העבודה החדש – עו”ד רועי הראל, Mako 6.5.20

דברי עו”ד רועי הראל בנוגע לצורך בהסדרי עבודה חדשים שיתאימו את עצמם למציאות החדשה – משבר הקורונה, ממשלה חדשה ומשרד עבודה מחודש. עוד לא יודעים בוודאות מי יהיה השר שיהיה אחראי על תחום התעסוקה אבל ללא ספק מחכה לו לא מעט עבודה – שאלנו מומחים מה הם הנושאים הכי בוערים שצריך משרד העבודה לטפל בהם, וכיצד יוכל לעשות זאת
06.05.2020

איגרת לקוחות: הבהרות והמלצות של הרשות להגנת הפרטיות במסגרת החזרה לשגרה במקומות העבודה והמסחר – עו”ד אפרת שוסטר

ביום 01.05.2020, פרסמה הרשות להגנת הפרטיות מסמך הבהרות והמלצות בקשר עם הבדיקות המבוצעות בכניסה למקומות עבודה ולמקומות מסחר בעקבות תחילת שחרור המשק והחזרה ההדרגתית לשגרה. הרשות מציינת כי קיימת אפשרות לפגיעה בפרטיות כאשר עם הפתיחה ההדרגתית של העסקים ומקומות העבודה נדרשים המעסיקים במקומות עבודה ומסחר לבדוק את הנכנסים ולמנוע את כניסתם של אלו הנתפסים כבעלי פוטנציאל לסכן אחרים.
05.05.2020

שחרור רווחים כלואים – צו השעה בעת קורונה – הצעתו של עוה”ד דורון שוופי – כלכליסט 26.4.20

ההפחתה של המס בגין חלוקת דיבידנדים בשיעור של כ-10% תביא לגביית מיליארדי שקלים לקופת המדינה ותגרום לבעלי החברות לשחרר כספים הכלואים בחברותיהם שנים רבות – לידיהם הפרטיות. ובתורם, הם ומשפחותיהם יחזירו אותם חזרה למשק
26.04.2020

איגרת לקוחות: הצהרת נגישות – עו”ד נירה קורי ומחלקת תובענות ייצוגיות

מספר הבקשות לאישור תובענות ייצוגיות המוגשות בנושאי נגישות גדלו לאחרונה, ההנחה היא כי הסיבות לכך הן הפטור מתשלום אגרה הנתון להליכים מסוג זה ועצירת הדיונים בבתי המשפט בשל מגפת הקורונה, שפינתה זמן להכנת בקשות חדשות והגשתן. הרבה בקשות שהוגשו לאחרונה מתייחסות להוראות שאינן מתייחסות לביצוע התאמות נגישות, אלא לפרסום התאמות שבוצעו באתר אינטרנט שהעסק מפעיל.
27.04.2020

הקורונה כנורת אזהרה: על המדינה לפעול ליצירת “ערים חסונות” שידעו להתאושש במהירות מאסון – עו”ד אסף עירוני – מרכז הנדל”ן 22.4.20

משבר הקורונה פוגע בכולנו – אך חייבים כבר כעת להסיק ממנו מסקנות, ולהפוך את הערים שלנו ליציבות וחזקות יותר • כיצד? המפתח נמצא בהתחדשות העירונית ובפעילות הוועדות המקומיות
22.04.2020

אגרת עדכון למעסיקים 19.4.20

התייחסות לעיקרי התיקונים האחרונים הרלבנטיים למעסיקים, בתחומים השונים: הגבלת מספר העובדים במקום העבודה; הגבלת פעילות וכו’
20.04.2020

האמנם דין “מצב חירום מיוחד” כדין “פגרה”? – מועדים בתקופת הקורונה מצוי ורצוי – מאמרם של עוה”ד מעוז רוט ורועי כהן – כלכליסט 2.4.20

בעקבות משבר הקורונה, מצב החירום שהוכרז במשק לא פסח על המערכת המשפטית, ואף הם נקלעו להשבתה כמעט מוחלטת. שר המשפטים, אמיר אוחנה, החיל תקנות מיוחדות השמורות לשעת חירום (תקנות בתי המשפט ולשכות ההוצאה לפועל (סדרי דין במצב חירום מיוחד), התשנ”א-1991) על בתי המשפט, לפחות עד לאחר חג הפסח. עפ”י התקנות במהלך תקופת ההכרזה לא ייחשבו הימים לעניין הגשות ופתיחה בהליכים שונים בבתי המשפט, כגון הגשת כתבי הגנה, תשובה לבקשות ואפילו הגשת ערעור על פסק דין. מבחינה מעשית, משמעות הדבר היא כי מניין הימים מוקפא עד לתום תקופת ההכרזה, וישנה הארכה אוטומטית לכל מועד שנקבע בחוק או בהחלטת בית משפט ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת.
02.04.2020

עולם הנדל”ן ממתינים לבית המשפט: האם הקורונה היא כוח עליון? – תגובת עוה”ד הדר טל – גלובס 2.4.20

משרד האוצר שלח מכתב בו נטען כי עיכובים בבנייה עקב מגפת הקורונה לא ייחשבו לכוח עליון, ואנשי הנדל”ן זועמים. ההחלטה האם חוזה מסוים ניתן לשינויים בעקבות אירוע המוגדר כ”כוח עליון” אינה נתונה לסמכותו של החשב הכללי, היות וזו החלטה שיפוטית היא תוכרע רק בבית המשפט
02.04.2020

דרמה בענף הנדל”ן בעקבות החלטת משרד האוצר כי עיכובים בבנייה לא יוכר ככוח עליון – הבעת דעתו של עו”ד הדר טל – דה מרקר 1.4.20

מכה קשה לקבלנים: משרד האוצר קבע כי בשל החרגת הענף מההגבלות החלות על המשק והמשך פעילותו – עיכובים בבנייה ובמסירת דירות לא יוכרו ככאלה שנגרמו מכוח עליון. ההחלטה הדרמטית נמסרה ביום 31.3.20 על ידי גבי שוחט, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר, במכתב שנשלח למנהלי וחשבי משרדי הממשלה ויחידות הסמך.
01.04.2020

איגרת לקוחות: תיקון תקנות שעת חירום הגבלת מספר העובדים במקום העבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה

ביום 31.3.2020 פורסם תיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת מספר העובדים במקום עבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה החדש), התש”ף-2020. בהתאם לתיקון, יחול צמצום נוסף במספר העובדים המרבי האפשרי לשהייה בו זמנית במקום העבודה, כך שמספר העובדים המרבי יעמוד על 10 עובדים, או 15% ממצבת העובדים (במקום 30% – כפי שהיה קודם לתיקון), לפי הגבוה מביניהם. על אף האמור, קיימת אפשרות למעסיק להעלות את מספר העובדים המרבי עד לשיעור של 30%, בכפוף לתנאים המפורטים בתקנות. מהגבלה זו הוחרגו שורה של גופים, אשר ההוראה לגביהם מגבילה פחות (או כלל לא) את מספר העובדים היכולים לשהות במקום העבודה בו זמנית. בנוסף לאמור, מתייחס התיקון לתקנות למונח “עובד מעטפת” וקובע מגבלות ביחס לשהות עובד שכזה במקום העבודה, כמו כן קובע התיקון הגבלות ביחס לקבלת קהל במקומות עבודה. להרחבה, ראו את הניוזלטר של משרדנו בנושא תיקון תקנות שעת חירום – הגבלת מספר העובדים במקום העבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה.
31.03.2020

איגרת לקוחות: מגפת הקורונה – ​​​​​​​עדכון מיוחד ממחלקת מיסים

התפרצות נגיף הקורונה והשבתה, הלכה למעשה, של חלקים נרחבים מהפעילות העסקית במשק ומהשירותים הבירוקרטיים, נוגעת ומשפיעה על החיים הפרטיים והעסקיים כאחד. בתקופה זו, בעלי הון ובעלי עסקים נמצאים תחת התלבטויות רבות ובצמתים מכריעים. מצאנו לנכון, להעלות על הכתב מספר דרכים להתמודדות עם הקשיים שמעלות התקנות וכל זאת בכל הנוגע לתחומי המס, אשר כידוע מוטל בגין כל החלטה שתילקח ויכול שהשפעתו תהא מכרעת.
24.03.2020

איגרת לקוחות: תמצית תקנות שעת חירום הגבלת מספר העובדים במקום העבודה

ביום 20.3.2020 אישרה הממשלה את תקנות שעת חירום (הגבלת מספר העובדים במקום עבודה בשל התפרצות נגיף הקורונה החדש), התש”ף-2020 (“התקנות “). התקנות יעמדו בתוקפן, החל מיום 22.3.2020 ועד ליום 16.4.2020. איגרת לקוחות מחלקת דיני עבודה
22.03.2020

איגרת לקוחות: צו להחלת חוק שירות עבודה בשעת חירום

החל מיום 16.3.2020, הכריז שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על “קריאה לשירות עבודה” לשם מתן שירותים קיומיים. בהתאם לכך, רשאי השר לקרוא בצו את כל העובדים במפעלים המוגדרים כחיוניים או כמפעלים למתן שירותים קיומיים. אותם עובדים חייבים להתייצב בזמן ובמקום שנקבעו לכך בצו ולבצע כל עבודה שתוטל עליהם. לקריאה נוספות – קראו את הניוזלטר של משרדנו בנושא הכרזת שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על החלת חוק שירות עבודה בשעת חירום. איגרת לקוחות מחלת דיני עבודה
20.03.2020

איגרת לקוחות – הבהרה מאת הממונה על התחרות על רקע ההתמודדות עם נגיף הקורונה

איגרת לקוחות של מחלקת הגבלים עסקיים על רקע התמודדות עם הקורונה – מאת עוה”ד לילי דורון ויניב קליינבלט
17.03.2020

מאמרה של עו”ד אפרת שוסטר “מדוע כדאי שנשים ישקיעו בסטארט-אפים” כלכליסט 10.3.20

נשים משקיעות בסטארט-אפים הרבה פחות מגברים. אם הן ישקיעו יותר, יגדל באופן טבעי היקף הכסף המושקע בסטארט-אפים – ובעיקר באלו המפתחים מוצרים בעלי השפעה חברתית רבה יותר
10.03.2020

שתי יצרניות המגופים מהתעשייה הקיבוצית מתמזגות בעסקה של כ-100 מיליון דולר – כלכליסט 3.3.20

שתי יצרניות המגופים מהתעשייה הקיבוצית מתמזגות בעסקה של כ-100 מיליון דולר דורות מגופי פיקוד ובקרה מקיבוץ דורות היא מקבוצת MAT Holding הספרדית, וא.ר.י היא מקיבוץ כפר חרוב. החברה הממוזגת תפעל בתחום מוצרים משלימים בתחום הבקרה והשליטה על מערכות מים ותעסיק מעל 400 עובדים. את קיבוץ כפר חרוב יצגו עוה”ד שרית מולכו, אפרת שוסטר, שלי אביצור ויניב קליינבלט ממשרד ש. פרידמן
03.03.2020

השתתפות עו”ד עמית זערור בכנס בכירי שוק ההון של Dun’s 100 – כלכליסט 18.2.20

בפורום שוק ההון של DUN’S 100 בהשתתפות בכירי הענף, אמר אלון גלזר מלידר שוקי הון כי “הריבית חזקה יותר מהכל ובינתיים הריבית ניצחה את הקורונה”. אבישי קרואני, מנכ”ל פעילים ניהול תיקי השקעות: “2019 היתה שנה בה חווינו עליות שערים בכל אפיקי ההשקעה”. עמית דיבר בכנס, בין היתר, על נחיצותם של הליכי האכיפה המנהלית בחברות ציבוריות.
03.03.2020

המשרד יצג את קרן DBSI בעסקה מול משקי הקיבוצים בשווי של 130 מיליון ש”ח – כלכליסט 17.2.20

קרן DBSI רוכשת ממשקי הקיבוצים את קבוצת תואם על שתי זרועותיה – מימון ולוגיסטיקה – תמורת 130 מיליון שקל. מדובר באקזיט שני של הקיבוצים השנה, לאחר שמכרו את בית ההשקעות אלומות להפניקס ב־35 מיליון שקל. את DBSI ייצגו עוה”ד שרית מולכו ויפעת מינצר.
17.02.2020

The Israeli Chapter “Israel Law and Pracrtice” in the Chambers Global Practice Guide, 2019 by Adv. Sarit Molcho

In the chapter authored for the 2019 edition of Chambers and Partners Aviation Financing and Leasing Global Practice Guide, Adv. Sarit Molcho, a senior partner, provides a comprehensive analysis of Israel’s Aviation practice field, in terms of aircraft and engine purchase and sale, aircraft and engine leasing, aircraft debt finance, and other issues of note.
13.02.2020

העירייה הסכימה לקיים דיון בתוכנית מורדות לינקולן – עוה”ד אסף עירוני והדר טל (כלבו וידיעות חיפה)

עיריית חיפה ו-82 בעלי הקרקעות במורדות לינקולן, שנציגיה הם עוה”ד אסף עירוני והדר טל, הודיעו לביהמ”ש על הסדר ביניים שהושג ביניהם, לפיו הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של העירייה תקיים דיון עקרוני בתוכנית ותקבל החלטה בנושא שיקבע את עתיד הקרקע במורדות לינקולן, לא יאוחר מהשבוע הראשון של חודש אפריל
06.02.2020

ניוזלטר קניין רוחני – מהפכה בתחום ההגנה על עיצוב מוצרים (ינואר 2020)

חודש ינואר 2020 מביא עימו מהפכה בתחום ההגנה על עיצובים של מוצרים. החל מחודש זה ישראל הצטרפה להסכם האג בכל הקשור להגשת בקשות בינלאומיות לרישום עיצובים. מדובר על מהלך משלים של רשות הפטנטים לחוק העיצובים תשע”ז-2017 שנכנס לתוקף בחודש אוגוסט 2018 ואשר נועד להקל על תהליך קבלת ההגנה על עיצוב מוצרים במדינות רבות בעולם.
30.01.2020

רמ”י ביטלה מכרזי קרקעות למאות דירות באור עקיבא בעקבות עתירה שהוגשה על ידי עוה”ד גיל חגי וגיא לייכטר – גלובס 23.1.20

במסגרת העתירה התבקש בית המשפט להורות לרמ”י לבטל מכרז לבניית דירות באור עקיבא רמ”י ביטלה מכרזי קרקעות למאות דירות באור עקיבא כשהסיבה: מחלוקת סביב טיהור השפכים בשכונה שעלולה לעצור בנייה של כ-2,200 דירות נוספות ביישוב. בעקבות ההליך המשפטי ודברי בית המשפט בדיון החליטה רמ”י לבטל את המכרז.
27.01.2020

מTAXים עצה: שנת המס לקראת סיום, הנה כמה טיפים מהמומחים – בהשתתפות עו”ד מרגלית אפבלאום-גולדקלונג – גלובס 12.12.19

שנת 2019 סופרת את ימיה האחרונים, וזה הזמן למספר שיפורים לקראת המפגש עם רשויות המס • המומחים בתחום נותנים מספר טיפים שעשויים לעזור. אחד מהטיפים ניתן ע”י עו”ד (רו”ח) מרגלית אפלבאום-גולדקלנג, ממחלקת המיסוי במשרדנו, שהסבירה כי על מנת לצמצם את תקופת ההגבלות שחלה על החברה ובעלי המניות כדאי לקבל החלטות על מיזוגים/פיצולים בטרם תסתיים השנה.
12.12.2019

לקט פרסומים מהכנס הכלכלי השנתי בצפון לתאגידים, שקיימו ש. פרידמן ושות’ וחברת Pwc, שנערך ביום 12.12.19 באצטדיון סמי עופר בחיפה (חי-פה, רינונים, מעריב, טלנירי)

בכירי חברות ישראליות מובילות, נציגי חברות סטארט-אפ, ונציגי רשויות ממשלתיות, הגיעו ביום חמישי האחרון, 12.12.19, לכנס הכלכלי השנתי בצפון לתאגידים, שקיימו במשותף משרד עורכי הדין ש. פרידמן ושות’ וחברת PwC Israel, שנערך באצטדיון סמי עופר בחיפה.
15.12.2019

השתתפות עו”ד (רו”ח) מרגלית אפלבאום-גולדקלנג השתתפה בפורום Dun’s 100, עם בכירי תחום המיסוי בארץ – DUN’S 100 – 11.12.19

הפורום התכנס על מנת לדון בהתפתחויות בעולם המיסוי ובאתגרים הרבים העומדים בפני הלקוחות בתחום המס. עו”ד גולדקלנג הצביעה, במסגרת הפורום, על העיוות הגדול שנוצר בתחום המיסוי עקב הסכמי הפשרה השונים שנחתמים עם נישומים זהים.
11.12.2019

מוגבלויות עם זכויות: מה שצריך לדעת על העסקת אנשים עם מוגבלות – עו”ד רועי הראל – YNET ECONOMY – 3.12.19

בשנים האחרונות עלו מאוד שיעורי ההעסקה של אנשים עם מוגבלות. מהן זכויותיו של עובד בעל מוגבלות ומהן חובותיו של המעסיק? היום (ג’) – 3.12.19 – מצוין היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, וזו הזדמנות להתייחס להעסקת עובדים עם מוגבלות. לפי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, בעשור האחרון הייתה עלייה בשיעורי ההעסקה של אנשים עם מוגבלות בכלל ובעלי מוגבלות חמורה בפרט.
03.12.2019

עתירה כנגד עיריית חיפה בטענה, כי העירייה לא פועלת לקידום תכנית בנייה שהתחייבה לקדם במורדות לינקולן שהוגשה על ידי עוה”ד הדר טל ואסף עירוני

כ-50 בעלי קרקעות במורדות לינקולן בחיפה הגישו עתירה מנהלית נגד ראשת העיר חיפה עינת קליש רותם, עיריית חיפה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה בטענה כי העירייה אינה פועלת לקידום תוכנית שהתחייבה לקדם בתוך פרק זמן מוגדר. הקרקע מצויה במורדות הכרמל המערביים, בין דרך פרויד מדרום וממערב, בצמוד לשכונות המגורים אחוזה ממזרח ורמת אשכול מדרום־מזרח, ומשתרעת על 350 דונם. בקרקע מחזיקים בעלים פרטיים וחברת שיכון ובינוי.
03.10.2019

הוסר האיום מעל סוכני האוניות – פס”ד לטובת סוכני האוניות בישראל שיוצגו ע”י עוה”ד איתמר ענבי, אמיר כהן-דור ונירה קורי

הצלחה משפטית משמעותית מאוד, פרי מאמץ משותף של מחלקת אדמיראליות (עו”ד אמיר כהן-דור) ומחלקת ליטיגציה (עוה”ד איתמר ענבי ונירה קורי), שהביא לדחיית בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד סוכני האוניות הראשיים בישראל, והצליחה להסיר איום כספי גדול מעל סוכני האוניות. הבקשה הייתה מעמידה בסימן שאלה וסיכון ממשי את איתנותם הפיננסית של רבים מהסוכנים בשל חישוף וסיכון מצטבר של עשרות מיליוני דולרים. לאורך המשפט בית המשפט נתן תחושה כי אין כל סיכוי להדוף את הבקשה, אולם התהפכו היוצרות לאחר הסיכומים (של עו”ד נירה קורי !) והשופט גרוסקופף נתן בסופו של דבר החלטה אמיצה ביותר, וגם בעלת חשיבות משפטית.
23.09.2019

כנס “עסקים ומשפחה – המרוץ להצלחה” – בהשתתפות עו”ד שרית מולכו

במסגרת פורום בכירים בנושא “עסקים ומשפחה”, נדונו האתגרים וההזדמנויות בעסקים משפחתיים.
16.09.2019

מכולה משוחררת וסרבנית – מחלקת אדמירליות ועו”ד רועי כהן

שופטת בית משפט השלום בחיפה, איילת הוך-טל, הורתה למשלח ולעמיל מכס בישראל להשיב לצים מכולה לאחר השייה של שנה במסטף מטענים ולאחר שנצבר חוב בדמי השהייה
12.09.2019

רשות התחרות חושדת: קרטל מעליות ניסה לתמרן מכרז של קופת חולים כללית – עו”ד יניב קליינבלט ממשרדנו מייצג את אחת החברות החשודות.

רשות התחרות חוקרת בכירים בארבע מהחברות הגדולות בתחום המעליות בחשד שתיאמו מחירים והיטו מכרז לתחזוקת 600 מעליות במוסדות הרפואיים של כללית. החקירה נולדה מהאזנות סתר שביצעה הרשות סמוך לפרסום המכרז
11.09.2019

לאן בורחים יזמי הקנאביס הישראלים? – מאת עו”ד אפרת שוסטר

כדי להשאיר את יזמי הקנאביס בארץ, צריך לבצע שינוי ולתקן את הרגולציה הקיימת – ביוני 2016 נפל דבר ברגולציית הקנאביס בארץ – רפורמה במתן רישיונות לכל שרשרת האספקה של הקנאביס הרפואי בארץ למטרות שימוש ולמחקר. הרישיונות, המוענקים בין היתר למטרות גידול, ריבוי, ייצור ובית מסחר לקנאביס, אינם מוגבלים במספר.
11.09.2019

עשר עצות להגנה על מייסד חברת הזנק (סטארט-אפ) – אפרת שוסטר, עו”ד

פתאום קם יזם בבוקר ומרגיש שהוא סטארט-אפ ומתחיל ללכת. בתחילת דרכו של היזם הוא פוגש אנשים אחרים, אולי אף יזמים כמוהו, המעוניינים ללכת איתו. יחד הם יקימו סטארט-אפ וייחלו להצלחת המיזם. כל אחד מהמקימים הללו נקרא “מייסד”. לפעמים המייסדים הללו לא הכירו זה את זה כלל לפני הקמת הסטארט-אפ, ולעיתים הם הכירו היטב, ובכל זאת בכל המצבים רצוי מאוד שלרשות כל מייסד ומייסד יעמדו ההגנות המשפטיות המתאימות מול המייסדים האחרים.
11.09.2019

כנס בנושא “עסקים ומשפחה – המרוץ להצלחה” שיתקיים ביום 10.9.19 בשיתוף עם משרד KPMG

מפגש הבכירים בנושא: “עסקים ומשפחה – המרוץ להצלחה” יתקיים ביום שלישי, 10.9.19 בין השעות 08:30-13:00 במשרדי KPMG סומך חייקין, רח’ הארבעה 17, ת”א (מגדלי המילניום – קומה 10).
19.08.2019

The Israeli Chapter “Aviation Finance & Leasing 2019” in the Chambers and Partners By Adv. Sarit Molcho

פרק על ישראל שנכתב ע”י עו”ד שרית מולכו בקשר ל-“Aviation Finance & Leasing 2019” בספר Chambers and Partners תוכן העניינים: Aircraft and Engine Purchase and Sale; Aircraft and Engine Leasing; Aircraft Debt Finance;Other Issues of Note
01.08.2019

איגרת לקוחות: מחלקת הגבלים עסקיים – גילוי דעת 2/19 בעניין אופן בחינת כוח משמעותי

ביום 21.07.2019 פרסמה רשות התחרות את גילוי דעת 2/19 בעניין אופן בחינת כוח שוק משמעותי. גילוי דעת זה פורסם על רקע תיקון 21 לחוק התחרות הכלכלית, התשמ”ח-1988, אשר הוסיף להגדרת המונופולין הקיימת (אשר הגדירה בעל מונופולין על פי מבחן נתח השוק) גם גורמים שלהם כוח שוק משמעותי.
31.07.2019

The M/V FEYHA: Israeli Supreme Court Fortifies the Hague Visby Time Bar By Amir Cohen-Dor, S. Friedman & Co. – THE ARREST NEWS Issue 25. Edited – july 2019

בימ”ש העליון הישראלי פרסם ב-13.5.19 פסק דין תקדימי חשוב בכל הנוגע לסכסוכי מטען ימי והתיישנות עפ”י כללי האג ויסבי להגשת תביעות נגד מובילים.
28.07.2019

פרסומים באתרים המקומיים (רדיו חיפה, רינונים, חי-פה, כלבו, ידיעות חיפה וחדשות חיפה והצפון) מכנס התכנון והבניה, שארגן המשרד – נערך במוזיאון טיקוטין ב-16.6.19

 רדיו חיפה 16.7.19 – “כדי להחזיר את חיפה לגדולתה, נדרש שלטון מקומי איכותי ואמיץ” – בכנס התכנון והבנייה הראשון של חיפה והצפון – שקיים משרד עוה”ד ש. פרידמן במוזיאון טיקוטין שבמרכז הכרמל – התייחס יו”ר הוועדה המחוזית, איתמר בן דוד, לעתיד תמ”א 38: “הרוחות סוערות, אבל אנחנו בינתיים עובדים”.  רינונים 17.7.19 – קרוב ל-300 אדריכלים, עורכי דין ויזמים הגיעו לכנס התכנון והבנייה הראשון של חיפה והצפון, אותו השיק משרד עורכי הדין ש. פרידמן ושות’. בכנס שהתקיים באולם רפאל אנג’ל במוזיאון טיקוטין. פתח את הכנס עו'”ד דורון שוופי יו”ר משרד ש. פרידמן עורכי דין  חי-פה 17.7.19- לכנס התכנון והבניה הראשון של חיפה והצפון שארגן משרד ש. פרידמן ושות’ ביום שלישי ה 16/7/19 הגיעו מאות אנשי נדל”ן שדנו בנושאים הבוערים בתחום התכנון והבניה.  כלבו 19.7.19 – “עד סוף 2019 נהיה עם תכניות מסודרות למרבי השכונות בעיר” – ההצהרה, של יו”ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חיפה מיכי אלפר, המתייחס לראשונה לתכניות הפיתוח של העיר. הדברים נאמרו במסגרת כנס תכנון ובניה אותו קיימה פירמת ש. פרידמן ושות’.
17.07.2019

ידיעה בממון על מינוי שותפי השכר החדשים

מינוי עוה”ד אפרת שוסטר, אורן שרון ורועי הראל לשותפי השכר החדשים.
15.07.2019

ידיעה שפורסמה בידיעות חיפה על החלטת ועדת הערר בנוגע להריסת הבניין בשדרות יצחק בחיפה, עוה”ד נירה קורי והדר טל ייצגו את בעלי המגרש

אחרי סאגה משפטית ארוכה: המבנה בשדרות יצחק ייהרס. אחרי שבית המשפט העליון פסק כי בעלי נכס בשדרות יצחק 5 יכולים להרוס אותו, השכנים המתנגדים פנו לועדת ערר מחוזית בניסיון נוסף למנוע את ההריסה  ועדת ערר שבה ותמכה בעמדת בעל הנכס והעבירה ביקורת על התנהלות השכנים המתנגדים
11.07.2019

Save the Date – כנס התכנון והבניה הראשון של חיפה והצפון שיתקיים ביום 16.7.19

כנס התכנון והבניה הראשון של חיפה והצפון יתקיים ביום 16.7.19 בין השעות 08:30 – 13:00 במוזיאון טיקוטין, שד’ הנשיא 89, חיפה
01.07.2019

איגרת לקוחות: מחלקת דיני עבודה – עדכוני פסיקה וחקיקה (יוני 2019)

עדכוני חקיקה: * תיקון 61 לחוק עבודת נשים התשע”ט – 2019 עדכוני פסיקה: * האם העובד זכאי לשכר עבור הפסקות קצרות מ- 30 דקות * התפטרות בעקבות הטרדה מינית תחשב כהתפטרות בדין פיטורים, המזכה בפיצויי פיטורים והודעה מוקדמת * חובת המעסיק לברר, עם תחילת העסקתו של העובד, מהי קופת הגמל בה בחר * הטרדה מינית שבוצעה ע”י ש ותף בכיר בחברת בת יכולה להיחשב להטרדה ע”י “ממונה מטעמו של המעסיק אף אם אינו עובדו” * נסיעתו של עובד בלא הרשאה אינה בהכרח בבחינת התפטרות נוכח העובדה שהתכוון לשוב למקום עבודתו * מתי מותר לעובד להקליט בסתר מעסיק או קולגה
19.06.2019

עתירה לבג”צ ע”י עוה”ד גבי דיסני (שותף) ויונתן פרידמן בשם פורום בריאות הנפש ועמותות נוספות

העותרות טוענות שמשרד הבריאות לא מעביר סיוע כספי בניגוד לחוק שיקום נכי נפש, ומשרד הבינוי והשיכון מעביר סכום שלא עודכן כבר עשור – למרות ששכר הדירה לא הפסיק לטפס מאז. “שיקום מצריך קורת גג ראויה”. האם משרד הבינוי והשיכון ומשרד הבריאות יחויבו להעלות את סכום הסיוע בשכר דירה למתמודדי נפש? ל”ממון” נודע שכך מבקשת עתירה שהוגשה בשבוע שעבר לבג״ץ נגד המשרדים.
11.06.2019

סדנת השקעות בסטארטאפים ע”י עוה”ד אפרת שוסטר (מחלקה מסחרית) ואורן שרון (מחלקת היי-טק)

עוה”ד אפרת שוסטר (מחלקה מסחרית) ואורן שרון (מחלקת היי-טק) ממשרדנו שמחו להוביל סדנת השקעות בסטארטאפים לפאונדרים של קבוצת הסטארטאפים הנוכחית באקסלרטור של ברקליס. בסדנה הוסבר, בין היתר, כיצד להבין את סוג ההשקעה שהפאונדרים צריכים, מי המשקיעים הפוטנציאלים וכיצד לאתר אותם, והחשוב ביותר – איך להשיג את ההשקעה.
10.06.2019

מתן חסות של מחלקת ההייטק לאירוע Startup on the Grill שהתקיים ב-OpenValley יקנעם

כמיטב המסורת, מחלקת ההייטק במשרדנו נתנה חסות לאירוע Startup on the Grill שהתקיים השבוע ב OpenValley יקנעם, בהשתתפות Galil Ofek Ventures, Terralab Vetnures, BeWell.il, Trendlines, Alon MedTech Ventures, PwC Israel ו Poalim Hi-Tech. במסגרת האירוע, 4 סטארטפים נבחרים מתחום ה MedTech – החברות TinnitX, ZygoFix, OB-Tools, Cupit – “הועלו על המוקד” והציגו את מוצריהם בפני חבר השופטים, ביניהם עו”ד דורון שוופי, שותף-מנהל במשרדנו.
05.06.2019

עו”ד ד”ר טל תירוש – נשים בתפקידים שונים בעולם הטכנולוגיה

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? הפעם: ד”ר טל תירוש, עורכת דין שותפה וראש מחלקת היי-טק במשרד ש. פרידמן ושות’
29.05.2019

בימ”ש העליון קיבל את עמדת בעלי האנייה שיוצגו ע”י עוה”ד רועי כהן וטלי רוד

בהחלטה נדירה של בית המשפט העליון, בוטלו החלטותיהם של בית משפט השלום והמחוזי בחיפה שדחו בקשות לסילוק על הסף של תביעה מחמת התיישנות מהותית, לאחר שהתובע ביקש לתקן את התביעה ולצרף תובע חדש לתביעה הקיימת. בכך קיבל בית המשפט העליון את העמדה העקרונית של בעלי האונייה FEYHA – שיוצגו ע”י עו”ד רועי כהן ועו”ד טלי רוד ממחלקת האדמירלות במשרדנו – לפיה צירוף תובע חדש הוא עניין מהותי ולא טכני, ובהיעדר טעמים מיוחדים בית המשפט לא ירשה לתובע חדש “לרכב” על תביעה קיימת אם הצטרפותו נעשית לאחר תקופת ההתיישנות.
14.05.2019

מדריך בנושא זכויות עובדים ומעסיקים ביום העצמאות שנכתב ע”י עוה”ד רועי הראל

האם המעסיק יכול להכריח את עובדיו לעבוד ביום העצמאות? מה מגיע לקרובי משפחה של חללים ביום הזיכרון? אלו זכויות העובדים בימי החג. מדריך
05.05.2019

המדריך לקראת פסח למעסיקים ולעובדים מאת עוה”ד קרן וידברג

איפה אתם בחג? הזכויות שלכם במקום העבודה. פסח מתקרב, אבל רבים מאיתנו ייאלצו לעבוד גם בחג ובחול המועד. מי רשאי לסרב להגיע לעבודה, ומתי אתם זכאים לתוספת שכר. מדריך
01.04.2019

סוגיות התחרות בשוק ההתחדשות העירונית שהעלו עוה”ד הדר טל ואסף עירוני

לפעמים הדיירים הם אלה שסוחטים את הקבלנים. התחרות הגבוהה בשוק ההתחדשות העירונית מובילה לכך שכמעט תמיד יימצאו חברות שייענו לדרישות הדיירים
27.03.2019

עוה”ד אורן שרון וליז קאופמן, ממחלקת ההייטק, אירגנו וליוו מספר מלקוחות המשרד ב-Demo Day שנערך לקבוצת המשקיעים השוויצרית Champel Capital

הקבוצה נפגשה, באמצעות נציגה בישראל אמיר ויטמן, עם סטרטאפים בתחומים שונים (E-commerce, sport, travel medical), במטרה למצוא אפשרויות השקעה מתאימות וסיכמה עמן על המשך בחינת ההתקשרות. משרדנו מציע סל שירותים מקיף לחברות מסחריות בכלל וסטרטאפים בפרט, מול משקיעים, יועצים וחברות, לצד ליווי משפטי בתחומים נוספים.
27.03.2019

דחיית ערעור על קיצוץ מספר דירות בפרויקט תמ”א 38 בר”ג – עוה”ד הדר טל ואסף עירוני –

אחר שכבר אושר על ידי העירייה, דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, ערעור על קיצוץ במספר יחידות דיור בפרויקט שמקדמת חברת “יסודות פיתוח” ברחוב נחלת יוסף בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה ערעור לקצץ במספר יחידות דיור בפרויקט תמ”א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש) ברמת גן שמקדמת חברת “יסודות פיתוח” ברחוב נחלת יוסף.
20.03.2019

עו”ד נירה קורי, שותפה במחלקת הליטיגציה והתובענות הייצוגיות במשרדנו, על התפר שבין שימוש ראוי בתובענות יצוגיות – לבין עיוות דין

ההבדל בין הטרדות מיניות להטרדת בעלי מניות. תביעות ייצוגיות אינן כלים לבוא חשבון עם מי שאנו סולדים מהתנהגותו. האם בעלי מניות יכולים להגיש תביעה ייצוגית נגד מנהל בחברה והחברה עצמה עקב פרסומים על הטרדות מיניות שאותו מנהל ביצע לכאורה בנשים? האם אוכלי בשר יכולים להגיש תביעה ייצוגית בגין התעללות לכאורה בבעלי החיים שהם עצמם אכלו?
13.03.2019

רמ”י פסלו זכיית חברה במכרז מחיר למשתכן – העליון ביטל את ההחלטה. את החברה ייצגו עוה”ד גיל חגי וטליה הרשקוביץ

בשורה לזוכי פרוייקט מחיר למשתכן! עו”ד גיל חגי (שותף וראש מחלקת ליטיגציה ומכרזים במשרדנו) ועו”ד טליה הרשקוביץ ייצגו את קבוצת פפושדו בהליך משפטי שניהלה נגד החלטת רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) לבטל את זכיית פפושדו במכרז “מחיר למשתכן” במודיעין, עקב איחור לטענתה בהגשת חלקים ממסמכי המכרז – למרות שכבר החלה לממש את זכייתה ואף שילמה למדינה מעל ל-40 מיליון ש”ח. למרות שעמדתה של פפושדו לא התקבלה בבית המשפט המחוזי ועתירתה נדחתה, פפושדו לא אמרה נואש וערערה על פסק הדין לבית המשפט העליון. לאחר שמיעת טענות הצדדים במלואן, הפך בית המשפט העליון את פסק דינו של ביהמ”ש המחוזי וקבע כי פפושדו פעלה בהתאם ללשון המכרז ולפיכך אין מקום לבטל את זכייתה במכרז.
14.02.2019

פורום בכירי שוק ההון 2019 שהתקיים ביום 12.2.19 בבורסה לניירות ערך בת”א – בהשתתפות עו”ד ארנון מיינפלד, שותף וראש תחום ניירות ערך ושווקי-הון

הפורום, בהובלת דורון כהן – יו”ר ומנכ”ל דן אנד ברדסטריט, צח ברקי – סמנכ”ל בכיר ומנהל אגף כלכלה, מידע ומחקר, אריאל שרייבר – סמנכ”ל מכירות, שיווק ושירות, אפרת שגב – סמנכ”ל פיתוח עסקי ובהנחיית עמיר קורץ, סגן עורכת שוק ההון בכלכליסט, התקיים בהשתתפות ראשי החברות המובילות ומשרדי עורכי הדין המובילים בתחום. במסגרת הפורום עסקנו בנושאים שעל סדר היום בענף, כגון: ההשפעה של מגמת עליית הריבית בארה״ב, טרנד מניות הקנאביס, המהפכה הדיגיטלית בבנקים ובתחום התשלומים. האם תיכנס גם לשוק ההון?, בועת האשראי הצרכני והתחרות בתחום על רקע כניסתו הקרובה של חוק נתוני אשראי החדש לתוקף, האג”חים של חברות הנדל״ן האמריקאיות בשוק ההון הישראלי, היועצים המשפטיים כשומרי הסף, מגמת חברות ללא בעל שליטה ונושאים נוספים.
12.02.2019

חברת רקח תספק עבור קופ”ח לאומית תרופות מרשם עד הבית. עסקה שלוותה על ידי עוה”ד אפרת שוסטר

רקח תספק עבור קופת חולים לאומית תרופות מרשם עד הבית. כחלק מההסכם נקבעה תקופת ניסיון ראשונית של חצי שנה עד שנה, שבמהלכה יסופקו השירותים באזור המרכז ■ בתום התקופה תורחב אספקת השירותים לשאר האזורים
10.02.2019

פס”ד שבו נדחתה תביעתה של טר ארמה, קבלנית הגשר בקו הרכבת ת”א-ירושלים נגד רכבת ישראל שיוצגה ע”י עוה”ד גבי דיסני ולירון קורן

קצת נחת לרכבת: נדחתה תביעת קבלנית הגשר בקו ת”א-ירושלים. “טר ארמה”, החברה הקבלנית שזכתה במכרז לתכנון והקמת “גשר הרכבת מעל עמק הארזים”, טענה כי הרכבת החסירה בתשלומים שהעבירה לה סך של כ-10 מיליון שקל, זאת בשל הצמדה למדד הלא הנכון • ביהמ”ש דחה את התביעה, תוך שהוא מותח ביקורת על חוות-הדעת של פרופ’ ירון זליכה שצורפה אליה: “פרשנות מעוותת של ההסכם”
16.01.2019

פס”ד ראשון מסוגו הקובע כי רכישת אופציה לרכישת קרקע אינה עסקת מקרקעין שחייבת במס רכישה. בהליך ייצגו עוה”ד הדר טל ומיכל רוה

בשורה למארגני קבוצות: סוף למיסוי על אופציות מארגן קבוצת רכישה בחדרה חויב לשלם מס על אופציה לרכישת קרקע. המחוזי קבע כי אופציה אינה מחייבת מס רכישה, והוא יוטל רק על חברי הקבוצה שרכשו את הקרקע פסק דין ראשון מסוגו של ועדת הערר למיסוי מקרקעין של בית המשפט המחוזי בחיפה, שניתן לפני כשבוע, קבע כי רכישה של אופציה לרכישת קרקע אינה עסקת מקרקעין שחייבת במס רכישה.
15.01.2019

איגרת לקוחות: מחלקת דיני עבודה – עדכוני פסיקה וחקיקה (דצמבר 2018)

עדכוני חקיקה: תיקון מס’ 33 לחוק פיצויי פיטורים, תשכ”ג-1963 – זכאות לפיצויי פיטורים לעובדים בעת חילופי קבלנים במקום העבודה עדכוני פסיקה:  יצירת סביבת עבודה רווית תכנים מיניים מצד ממונה, מהווה הטרדה מינית אסורה, גם אם האמירות לא כוונו באופן אישי כלפי עובד מסוים  חופשה בתשלום שכפה המעסיק על עובדת בהיריון, עד להחלטת הממונה על חוק עבודת נשים בנוגע לבקשת הפיטורים – מהווה הפרה של החוק  פוסט בפייסבוק שפרסם מחליפו של העובד כשבועיים לפני סיום העסקת העובד, הוכיח שהשימוע נערך כשההחלטה להעבירו מתפקידו כבר הייתה מוגמרת והמעסיק נדרש לפצות את העובד  פיצוי לעובד חדש שפוטר ללא מתן הזדמנות להוכיח את כישוריו  צו לעיון בתיבת דוא”ל וביומן הפגישות של העובד
31.12.2018

תמונות מכנס התאגידים הכלכלי השנתי בצפון שהתקיים באיצטדיון “סמי עופר” ביום 12.12.18

כ-500 בכירים מחברות ישראליות מובילות הגיעו לכנס הכלכלי השנתי לתאגידים בצפון, שקיימו במשותף משרד עורכי הדין ש. פרידמן ושות’, ופירמת רואי החשבון PWC ISRAEL, באצטדיון ע”ד סמי עופר בחיפה
12.12.2018

כתבה בהשתתפות עו”ד מיכל רוה ב”גלובס” לגבי תום שנת המס

לסיים כמו שצריך: מומחי מיסוי והשקעות בעצות לסוף השנה. השנה מתקרבת לסופה, וזה הזמן לעשות סדר: לממש הפסדים “על הנייר”, לבדוק האם אתם חייבים בהגשת דוח שנתי גם אם אתם שכירים, לשים לב לרווחים צבורים שלא חולקו ולבדוק באופן אנונימי דיווח על הכנסות בחו”ל ● עצות של מומחים בתחום המיסוי וההשקעות לקראת סוף השנה ● למדריך השקעה במניות
11.12.2018

ציטוט עו”ד דורון שוופי בפורום 100 Dun’s ענף המיסוי בישראל

סמנכ”ל רשות המסים: “אין לנו שום רצון לגרום לכפל מס לישראלים שיצאו לעבוד בחו”ל” רולנד עם שלם אמר בפורום Dun’s 100 של בכירי ענף המיסוי בישראל, כי אחר עזיבת ישראל ביתנו את הקואליציה אולי יתאפשר לבטל את הפטור מדיווח המוטל על עולים חדשים ותושבים חוזרים
10.12.2018

סקירה אודות ההליכים שנוהלו על ידי עוה”ד נירה קורי והדר טל בערכאות השונות בנוגע לבניין המיועד להריסה בשדרות יצחק בחיפה

הפסד למועצה לשימור אתרים – העליון: בניין בכרמל לא ראוי לשימור וייהרס. השופטים הפכו החלטת בימ”ש מחוזי, וקבוע שלמבנה מגורים שתוכנן בידי אדריכל נודע אין ערך מוסף שמצדיק שימור. במקום יקום בניין חדש
03.12.2018

איגרת לקוחות: מחלקת דיני עבודה – עדכוני פסיקה וחקיקה (ספטמבר 2018)

עדכוני חקיקה: * תיקון לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) התשס”ה – 2005 ועדכונים נוספים * תיקון לחוק שעות עבודה ומנוחה התשי”א – 1951 * עדכון צו ההרחבה בענף הבנייה עדכוני פסיקה: * איסור השימוש בסוד מסחרי – רשימת לקוחות * עבודה בשעות נוספות – קיזוז שעות ביתר לעומת שעות עבודה בחסר * סעיף 30א(5) לחוק שעות עבודה ומנוחה התשי”א – 1951 – החרגת עובדים בתפקידי ניהול מתחולת החוק * חישוב פיצויים בגין פיטורים במהלך תקופת עבודה בחוזה לתקופה קצובה * האם רשאי עובד לבחור מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוח אובדן כושר עבודה, האם מוטלת חובה על מעסיק לבטח את עובדו במסלול ביטוח פנסיוני הכולל ביטוח בגין אובדן כושר עבודה * מועד תשלום השכר לעובדים המקבלים שכר על בסיס שעתי
05.09.2018

ביהמ”ש: קפה לג’נדה ישנה את שמו עקב תביעת רשת גלידריות – עוה”ד גבי דיסני ולירון קורן – גלובס 8.5.18

המריבה על השם המסחרי “LEGGENDA” הוכרעה: מותג הקפה של בית העסק מחולון הקרוי “לג’נדה” יוותר על השם ויחדול את השימוש בו – כך קבע בית המשפט בעקבות תביעה שהגישה רשת גלידות (ע”י ב”כ עוה”ד גבי דיסני ולירון קורן) הנושאת את אותו שם.
08.05.2018

“Enforcement of a foreign vessel’s mortgage before the Israeli Courts, and highlights of Israeli Admiralty jurisdiction” – Shipping Finance Review, by Adv. Amir Cohen-Dor

מאמרו של עו”ד אמיר כהן-דור ב- Shipping Finance Review”. 2008/2009″
01.12.2018

The Israeli Chapter in “The International Comparative Legal Guide to Shipping Law”. by Adv. Amir Cohen-Dor

פרק 19 על ישראל שנערך ע”י עו”ד אמיר כהן-דור ב-Shipping Law 2016, מהדורה רביעית, עמ’ 104-108
01.12.2018

The Israeli Chapter in the “Shipping & International Trade Law” By Adv. Amir Cohen-Dor

פרק על ישראל שנערך ע”י עו”ד אמיר כהן-דור ב- “Shipping & International Trade Law” מהדורה שניה, 2015, עמ’ 337-355
01.12.2018

The Israeli Chapter in “The Shipping Law Review” By Adv. Amir Cohen-Dor

פרק על ישראל שנערך ע”י עו”ד אמיר כהן-דור ב-“The Shipping Law Review” מהדורה שניה, 2015, עמ’ 312-326, 617-618
01.12.2018