אסף עירוני

שותף

התמחה במחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה ולאחר הסמכתו עבד במשרד מוביל בתכנון ובניה ומקרקעין ברמת-גן.

תחומי התמחות ועיסוק:

לאסף ניסיון רב בייצוג יזמים, קבוצות תושבים וגם רשויות מקומיות בפני מוסדות התכנון בהליכי רישוי ותכנון שונים, ייצוג בבית המשפט לעניינים מנהליים, ייצוג בעררי היטל השבחה ופיצויים בגין ירידת ערך וליווי יזמים או קבוצות דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 ופינוי בינוי.

לאסף הכרות מעמיקה עם חוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 על כל תיקוניו והתקנות מכוחו, וניסיון מצטבר גדול ביותר בליווי הליכי תכנון ובניה מורכבים. לאסף ניסיון רב בייעוץ בתחום התכנון והבניה ליזמים, אדריכלים ובעלי מקצוע שונים החל מהשלבים הראשונים ביותר של הליכי תכנון או רישוי, בין היתר בבדיקות לפני רכישת קרקע או סיוע בבדיקות נאותות לעסקאות מקרקעין מורכבות, שאלות שונות המתעוררות במסגרת הליכי תכנון ובניה ועוד. בנוסף, לאסף ניסיון בייעוץ לבעלי קרקע פרטיים או קבוצות תושבים וגם לרשויות מקומיות בכל הסוגיות הנוגעות לתכנון ובניה.

לאסף ניסיון רב בייצוג בפני כל מוסדות התכנון בהליכי רישוי ותכנון – החל מוועדות מקומיות לתכנון ובניה ועד המועצה הארצית לתכנון ובניה. לאסף ניסיון והתמחות בייצוג בהליכים הנוגעים לדיני התכנון והבניה בבתי המשפט לעניינים מנהליים, ייצוג בפני ועדות הערר המחוזיות לתכנון ובניה בהליכי רישוי ותכנון וגם בפני ועדות הערר המחוזיות לתכנון ובניה בעררים של פיצויים והיטל השבחה, וכן, ייעוץ וליווי בהליכים משפטיים בהתאם לפרק י' לחוק התכנון והבניה – פרק העונשין.

בנוסף, לאסף ניסיון רב בליווי יזמים וקבוצות של דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 ופינוי בינוי. אסף מלווה עסקאות אלו הן בעריכת הסכמי ההתקשרות והן בייעוץ וייצוג של הליכי התכנון והבניה. אסף מלווה מספר פרויקטים בהיקפים גדולים של פינוי – בינוי, חלקם בהיקף של מאות יחידות דיור קיימות לפינוי אשר צפויות להיהרס ובמקומן ייבנו אלפי יחידות דיור, וכן, מייצג הן יזמים והן בעלי דירות בפרויקטים שונים של התחדשות עירונית מסוג תמ"א 38 על תיקוניה הן באזור המרכז והן באזור חיפה והקריות – חיזוק מבנים קיימים והריסת מבנים קיימים ובנייה מבנים חדשים במקומם.