דיני עבודה ויחסי עבודה

הצלחתו של כל ארגון תלויה במידה משמעותית בכח האדם האיכותי שעליו הוא מתבסס, ביחסי עבודה תקינים ובניהול אופטימאלי של יחסים אלו, הן ביומיום והן באירועים חריגים. הדינאמיות בתחום התעסוקה בישראל והתחרות בו, לרבות מעורבות גוברת של מעסיקים זרים בישראל ומעסיקים מקומיים בחו"ל, מזמנת אתגרים ייחודיים וחדשים למעסיקים. במקביל, חקיקה ענפה ופסיקה חדשנית ותכופה מצריכה ליווי משפטי זמין, מקצועי, מעמיק ומיומן, המהווה נדבך מהותי לניהול תקין של כל ארגון ולהצלחתו. 

במחלקת דיני העבודה בש. פרידמן ושות', חברו עורכי דין מנוסים ומוערכים, המחזיקים בניסיון עשיר בייצוג מעסיקים מהגדולים במשק. בין לקוחותינו הוותיקים ניתן למצוא חברות פרטיות וציבוריות עם אלפי עובדים, תאגידים ישראליים גדולים עם פעילות בינ"ל, רשתות קמעונאות, מוסדות השכלה גבוהה, סטארט אפים, ארגונים ללא מטרות רווח, חברות זרות הפועלות בישראל ועוד. 

הליווי המקיף שלנו כולל את כל ההיבטים המקצועיים של התחום, לרבות ניסוח הסכמי עבודה והסכמי פרישה; ייעוץ בעניין גיוס עובדים וסיומי העסקה; ייצוג מעסיקים בבתי דין לעבודה, בפני בוררים ומגשרים ובפני רשויות ממשלתיות שונות, יעוץ במשברים ואירועים מיוחדים (שביתות, סכסוכי עבודה וכד'); ליווי הליכי משא ומתן לקראת חתימת הסכמים קיבוציים, עריכת הסכמים כאלו וניהול הליכים סכסוכים קיבוציים; ייעוץ מיוחד בקשר עם עסקאות מיזוג ורכישה ושינויים מבניים, ניוד עובדים לחו"ל (Relocation) העסקה באמצעות התקשרות  עם חברות קבלני כח אדם וקבלני שירותים; הכנת חוות דעת משפטיות, זכויות פנסיוניות וסוציאליות, מתן הדרכות בסוגיות שונות בדיני עבודה, טיפול במניעת הטרדה מינית, העסקת  עובדים זרים, ועוד. למחלקה מומחיות מיוחדת בעריכת תוכניות תגמול ואופציות לעובדים – והכל בשיתוף עם מחלקת המיסים של ש. פרידמן ושות' המעניקה את הייעוץ הנדרש באשר להשלכות המיסויות של הסדרים אלו. מחלקת דיני העבודה של ש. פרידמן ושות',פועלת למתן מענה זמין ומקצועי ללקוחותיה על בסיס הידע העשיר שברשותה ונסיונה הרב ולניסוח פתרונות יצירתיים ומעשיים, המתאימים לצרכיו הייחודיים של כל מעסיק. בכך ממשיכה המחלקה ומבססת את מעמדה כמחלקה  חזקה ויציבה ,  המצדיקה את האמון הרב שלקוחותיה רוחשים לה זה שנים רבות.