מיזוגים ורכישות

מיזוג עם תאגיד אחר, רכישת/מכירת פעילות, מניות או נכסים, או יצירת שותפות אסטרטגית או מיזם משותף, הוא אחד השלבים הקריטיים, המורכבים והמסובכים במהלך חייו של כל תאגיד – פרטי או ציבורי. הנושאים המרובים הדורשים התייחסות אסטרטגית וטקטית, בייחוד כשמדובר בעסקה המערבת גורמים בינלאומיים – החל מביצוע בדיקות נאותות מקיפות וממוקדות שיש בהן כדי להביא מידע קריטי בפני מקבלי ההחלטות, דרך התמודדות עם שיקולים עסקיים, רגולטוריים ומיסויים (בישראל ובחו"ל), וכלה בהשלמת העסקה באופן האופטימאלי – הינם בעלי השפעה מכרעת, וככאלה, דורשים ממקבלי ההחלטות המובילים את המהלך, את מלוא התמיכה המקצועית האיכותית. הצוות המצטיין של מחלקת מיזוגים ורכישות בש. פרידמן, אשר מחזיק בניסיון מצטבר של עשרות שנים בליווי חברות ושותפויות, במומחיות ובידע בדין הישראלי ובדין זר, הוביל בשנים האחרונות כמה מעסקאות הענק הבולטות במשק. עסקאות אלה, מערבות תאגידים מסין, יפן, ארה"ב, קנדה, אירופה, אוסטרליה, אפריקה ודרום אמריקה, מתחומי ההייטק, הביוטכנולוגיה, התקשורת, התעשייה, התשתיות, ועוד.

המחלקה מונה למעלה מ-20 עורכי דין, חלקם בעלי רישיונות עריכת דין זרים, וניסיון בפרקטיקה מעשית  בפירמות עורכי דין מהגדולות בארה״ב. הצוות עומד לרשות לקוחותיו הנאמנים (ביניהם: חברות פרטיות וציבוריות – ישראליות וזרות, סטארט אפים, מוסדות ציבור וממשל ולקוחות פרטיים) לאורך התהליך כולו ומתחייב לטיפול האישי מחד תוך יישום ידע ניסיון ותחומי מומחיות מעמיקים ורחבים מאידך אשר בהם נודע המשרד לאורך השנים.

מחלקת המיזוגים והרכישות עובדת בשיתוף פעולה מלא עם מחלקות המסים, שוק ההון, ההגבלים העסקיים ודיני העבודה של המשרד, באופן המאפשר לה לספק ללקוחותיה שירות מקיף,הכולל את כל היבטי העסקה תחת קורת גג אחת: ביצוע בדיקות נאותות, ליווי אסטרטגי במהלך ניהול המו״מ  וניסוח ההסכמים  הנלווים, ייעוץ מס, ייעוץ לנושאי משרה, הכנת תכניות תמריצים לעובדים ולבכירים, קידום  וניהול הליכים להשגת היתרים רגולטוריים להשלמות העסקה והתמודדות עם סוגיות מתחום ההגבלים העסקיים, ליווי חברות ציבוריות בהכנת תשקיפים ודוחות אודות העסקאות, ועוד. אנחנו חותרים כל העת למציאת פתרונות מקיפים, יצירתיים וכוללים, המותאמים ביד אמן להיבטיה הייחודיים של כל עסקה המובאת לפנינו, ומשלבים חשיבה עסקית רעננה יחד עם הבנה מעמיקה של החוק וכללי הרגולציה – והכל על מנת להמשיך ולהצדיק את האמון רב השנים של לקוחותינו בנו.