נדל״ן 

תחום המקרקעין הוא אחד הענפים הדינאמיים והמשמעותיים בכלכלה הישראלית  בשנים האחרונות, המאופיין במספר גדול של פרויקטים חדשים בתחומי המגורים, המסחר והתשתיות, עסקאות בהיקפים גדולים; ומיזמים מתחום התכנון והבנייה וההתחדשות העירונית. לרוב, מדובר בפרויקטים אדירים בהיקפם, הדורשים התמודדות עם סוגיות מורכבות של מיסוי ותכנון ובניה, וכן הבנה נרחבת של הדין של הפרקטיקה הנוהגת. האטרקטיביות הגוברת של השקעות ועסקאות בנדל״ן, הן של ישראלים והן של משקיעים זרים, והאתגרים הרגולטוריים הייחודיים לענף, מחייבים מומחיות משפטית מעמיקה ונרחבת בתחום, וגישה אסטרטגית וטקטית מתוחכמת, רעננה ויצירתית.

מחלקת הנדל״ן המצויינת של ש. פרידמן, החלה את דרכה עם פתיחת המשרד לפני כ-80 שנים, והיא נחשבת לאחת המוערכות והמנוסות בתחומה בישראל כיום.

המחלקה עוסקת במגוון רחב של נושאים: עסקאות מכר וקנייה של מקרקעין למטרות מסחר, מגורים ותעשיה, פרויקטי תשתיות, מהלכים מורכבים של תכנון ובנייה, שינוי ייעוד, פרויקטים של התחדשות עירונית-תמ״א 38 ופינוי בינוי, עסקאות מימון, ליווי בנקאי לפרויקטים, עסקאות של קבלנות והסכמי בניה, ניהול שוטף של נדל״ן מניב, יזמות, פיתוח, שיווק, הפקעות ועוד.

לצוות המחלקה מומחיות ייחודית וגבוהה בדיני המקרקעין, כמו גם ניסיון רב שנים בליווי וייעוץ בפרויקטים ובניהול שוטף של נכסי מקרקעין, בדגש על עסקאות מורכבות  בהיקפי ענק. בין לקוחותינו הנאמנים ניתן למצוא חברות קבלניות גדולות – ציבוריות ופרטיות, קרנות השקעה ומשקיעים פרטיים לקוחות פרטיים, קבוצות רכישה, מלונאים, חברות התחדשות עירונית, חברות בניה והנדסה, קיבוצים ומושבים, רשויות ממשלתיות ומקומיות, זכייני פרויקטים בתחום התשתיות הלאומיות, יזמי נדל״ן, ועוד. השירות המקיף והאיכותי שלנו נוגע בכל מאפייני העסקה, וכולל ליווי בשלבי הייזום  ותכנון, ניהול המו״מ, ניסוח הסכמים, ייצוג מול רשויות התכנון והבנייה, רשויות מקומיות, ורשויות מס, סוגיות מימון, מכרזים, ועוד. המחלקה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המחלקות האחרות במשרד, ביניהן -מחלקות  התאגידים, מיזוגים  ורכישות, מיסוי, דיני עבודה וליטיגציה, וזאת על מנת לספק ללקוחותינו את חבילת השירותים המלאה והשלמה, תחת קורת גג מקצועית ויעילה אחת. אנו  ממשיכים כל העת לעקוב אחרי ההתפתחויות  בענף, ולהעמיק את הבנתנו בצרכיו הייחודיים של כל לקוח,על מנת להמשיך ולהציע את השירות האיכותי והמצויין שבזכותו נודענו בקרב לקוחותינו הנאמנים.

תשתיות

תחום  התשתיות  בישראל  עובר  בשני  העשורים  האחרונים  מהפיכה של ממש,  ומשרדנו זוכה ליטול בה חלק ע"י ליווי חברות התשתית הגדולות בישראל  בתחום התחבורה והאנרגיה וכן במסגרת ייצוג שורה של גורמים פרטיים המעורבים בתחום זה. בין לקוחות המשרד ניתן למנות את רכבת ישראל, נתיבי ישראל, חב' נת"ע המקימה את המטרו הישראלי במטרופולין גוש דן, חב' יפה נוף האמונה על פיתוח  התשתיות במטרופולין חיפה,חב' נמל דרום המקימה את נמל-הים הפרטי באשדוד, נתג"ז, פז נכסי תעופה, תש"ן ועוד.

עורכי הדין במחלקת  התשתיות מלווים חברות ציבוריות ופרטיות בפעילותן השוטפת ובביצוע פרויקטים עתירי-היקף, והם שותפים מלאים לגיבוש אסטרטגיית הפעילות של אותן חברות. עורכי הדין במחלקה מכירים את הפרקטיקה והרגולציה  הנוהגת  בתחומים אלה, וכן את מרקם היחסים בין השחקנים המשתתפים בתחום ייחודי זה (המדינה, החברות הממשלתיות, משקיעים ושותפים אסטרטגיים, קבלנים וספקי שירותים, מנהלי פרויקטים, מתכננים וכו'). השירות המשפטי הניתן ללקוחות המשרד כולל מענה בכל הנושאים המשיקים לתחום התשתיות, לרבות: ביצוע עסקאות, הכנה וניהול  של מכרזים, הכנת הסכמים עם קבלנים, חברות ניהול  ומתכננים, ליווי ביצוע של פרויקטים, ניהול  סכסוכים, משברים  ומחלוקות, טיפול  בהיבטי רגולציה, סטטוטריקה ואיכות הסביבה, מיסוי ודיני עבודה.