תשתיות

בשני העשורים האחרונים אנו עדים למהפכה של ממש בתחום התשתיות בישראל, בדגש על תשתיות התחבורה והאנרגיה: כבישים, מחלפים, מנהרות, גשרים, מסילות ונמלים נבנים בקצב מעורר השתאות ובהשקעה של עשרות מיליארדי שקלים. תשתיות גז, חשמל, דלק, מים ואנרגיה חלופית מונחות לאורכה ולרוחבה של הארץ ומצעידות קדימה את הכלכלה הישראלית. משרדנו נוטל חלק במהפכה זו, עוקב אחריה מקרוב, ותורם לה בפן המשפטי ע"י ליווי כל חברות התשתית הגדולות בישראל, וייצוג אינספור גורמים פרטיים העוסקים בתחום ייחודי זה. 

בין לקוחות המשרד בתחום התשתיות ניתן למנות את רכבת ישראל, חב' נתיבי ישראל, חב' נת"ע, חב' כביש חוצה ישראל, חב' נתיבי איילון, חב' יפה נוף, חב' נמל דרום, נתג"ז, פז נכסי תעופה, תש"ן, חברת החשמל ולא מעט קבלנים, מהנדסים, משרדי תכנון, מנהלי פרויקטים ומהנדסים מהשורה הראשונה בארץ.   

מחלקת התשתיות במשרד ש. פרידמן מלווה מקרוב – זה למעלה מעשור – חברות ציבוריות ופרטיות בפעילותן השוטפת ובביצוע פרויקטים עתירי-היקף. עורכי הדין במחלקה מכירים את הפרקטיקה והרגולציה הנוהגת בתחומי התשתיות, וכן את מרקם היחסים, חלוקת התפקידים והכוחות בין השחקנים המשתתפים בתחום ייחודי זה: המדינה, החברות הממשלתיות, משקיעים ושותפים אסטרטגיים, קבלנים וספקי שירותים, מנהלי פרויקטים, מתכננים וכו'. ואכן, בזכות שילוב ייחודי של מומחיות משפטית, הבנה הנדסית, ויחסי אנוש מעולים, מחלקת התשתיות נהנית ממוניטין רב בקרב כל העוסקים במלאכת הבניה והפיתוח, ולא בכדי היא זוכה שוב ושוב באמון לקוחותיה. 

השירות המשפטי הניתן ללקוחות המשרד כולל מענה בכל הנושאים המשיקים לתחום התשתיות, לרבות: ביצוע עסקאות; הכנה וניהול של מכרזים; הכנת הסכמים עם קבלנים, חברות ניהול ומתכננים; ליווי ביצוע של פרויקטים; ניהול סכסוכים, משברים, מחלוקות והליכי ליטיגציה בסכומי עתק; טיפול בהיבטי רגולציה, סטטוטריקה ואיכות הסביבה; מיסוי ודיני עבודה.